JAK TO U NÁS ZAČALO

V jedenáctí si naše dcera hodně přála štěňátko Yorkshire Terriera, když je poprvé viděla o dovolené v Penzionu v Náchodě. Snažila se nás přemlouvat, ale nedařilo se ji to. Jednoho dne se mamina nemohla na to dívat, jak je z toho dcera nešťastná a slíbila ji, že taťku přemluví. Ten za nic na světě nechtěl dovolit štěně domu. Stále říkal, že se o něho nebude starat a že je to velká zodpovědnost. Chtíc dceru uchlácholit,  koupil ji pod stromeček velkou plyšovou Kolii, v domnění, že ji to přejde.

         

         

Dcera s manželkou o pejska usilovaly. Jednoho dne manželka přišla s návrhem, že nakoupí potřeby, které takové štěně potřebuje a že taťku budou postupně připravovat na nový přírůstek do domácnosti. Já si myslel, že  to je jen legrace a nebral jsem to všechno vážně.

 

Manželka pomoci inzerátu sehnala štěně Yorkshire Terriera, a když jsem měl noční směnu od 18 hodin, tak se vydaly pejska koupit. Moc se jím líbil, prostě byl nádherný. Jmenoval se Boy Cimiro a měl průkaz původu. Štěně si musely koupit na splátky, neboť manželka ani dcera tenkrát takovou hotovost neměly a mne o peníze požádat nemohly. Přinesly jej domů i přesto, že tak trochu riskovaly, že jej doma nebudu chtít a pošlu je s ním zpátky.

 

Již brzo z rána plné strachu očekávaly můj příchod z práce domů. Úderem půl sedmé ráno se otevřely dveře a ony v očekávání jak to vše dopadne, dělaly, že tvrdě spí. Já vešel do pokoje, kde se nacházel pelíšek našeho malého pejska. Zhluboka jsem se nadechl, abych spustil „bandurskou“, ale když jsem viděl, že ještě spí, tak jsem se sehnul k malému tvorečkovi a začal si s ním hrát a povídat. Kupodivu se mi Boy velmi zalíbil a od té doby jsme nerozluční kamarádi. Dokonce jsem jel s nimi uhradit zbývající částku za štěňátko před dohodnutým termínem.

 

Nejlepší na tom je to , že po čase jsem zatoužil po fence Princess Peyort , která mě zaujala svým nešťastným osudem a pro ni jsem už jel s manželkou . Tenkrát jsem vybral všechny finanční částky všech členu rodimy , které se doma nacházely . Nyní už máme doma psi rodinku . Z prvního vrhu jsme si nechali fenku Akinu , která byla poprvé nakrytá Ch.Orlando Hocco Joreta a pak Jch.Umberto Hocco Joreta , pak Edizione Disogno a nyní Belami Royal Maridor. Další naší žnečkou se stala Hannah, kterou jsme si nechali z posledního vrhu paterčat. Je to naše další nositelka štafety a nyní má první odchovaný vrh s krásným pejskem Bexley Sacrae Scarabeus.

 

To se zdálo, že nikdy nebudeme mít ani jednoho pejska. Nyní, už máme Chovnou stanici TROMBIK a s Boží pomoci (také i díky paní Evě Drbálkové a její dceři Petře, které nám s prvními porody pomáhaly a dosud s nimi konsultují všechny porody štěňat) k dnešnímu dni již máme 30 potomků s průkazem původu (19 pejsků a 11 fen, z toho třikrát paterčata a bohužel i jeden potrat).

 

Nelituji ani jediné koruny vynaložené pro naše čtyřnohé miláčky. Lásku si nelze koupit, ale Yorkshire Terriera ano a ten lásku a pohodu vždy přinese

 

York je inteligentní a velice přizpůsobivý a oddaný tvoreček, který má tu moc, že z toho největšího odpůrce psů dokáže udělat úplně jiného člověka. Svými kukadly dokáže zotročit a vetřít se do přízně tak, že mu nemůžete zakázat ani pobyt v posteli. V podstatě každý, kdo si u nás kupuje štěňátko, tvrdí, že do postele ne, nikdy, ale později vyjde najevo, že je tam jako doma.

 

GALERIE   ODCHOVY   SEZNAM